„DOMEK Z KSIĄŻKAMI”


DOMEK Z KSIĄŻKAMI”

21 listopada nastąpiło oficjalne przekazanie „Domku z książkami” do Ośrodka Wsparcia dla Kobiet. Mikrobiblioteczka to element projektu „Książka na piątkę, znakomity początek – odsłona druga” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu.

Mikrobiblioteczka znalazła swoje miejsce w sali zabaw dla dzieci – miejscu najchętniej uczęszczanym przez mamy i dzieci. W uroczystym przekazaniu wzięli udział dyrektor MBP w Zabrzu Tomasz Iwasiów, kierownik Ośrodka Barbara Demidowicz z pracownikami, pensjonariuszki z dziećmi oraz Pani bibliotekarka – Justyna Konieczny, która przeprowadziła warsztat dla mam i ich dzieci o tym, jak dobierać i czytać książki, aby były one wsparciem w wychowywaniu i wspieraniu rozwoju swoich pociech.

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu za przekazanie „Domku z Książkami”, który pięknie wpisuje się w program terapeutyczny Ośrodka, dedykowany matkom i ich dzieciom. Wspólnie spędzony czas na czytaniu, to czas pielęgnowania i umacniania relacji matek z dziećmi – bezcenne wspomnienia namiastki szczęśliwego dzieciństwa.

Fot. z archiwum MBP

 

Udostępnij lub drukuj:
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • PDF